Aktuális
program
Közösségi
oldalaink
Facebook Instagram Youtube
Főoldal

Hu | En

×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 601

Szendy Szilvi

 
Szendy Szilvi
A Budapesti Operettszínház egyik legfiatalabb szubrettjeként szerződött a Nagymező utcai teátrumhoz, miután elvégezte az itt működő Zenés-színészképző Stúdiót Mikolay László osztályában.

Szinte rögtön főszerepeket kapott, eljátszotta Mit A mosoly országában, Marcsát a Mágnás Miskában, Lizát a Marica grófnőben, Olgát A víg özvegyben. Ő alakítja a leghosszabb ideje Stázit Kálmán Imre A Csárdáskirálynő című művében.

A Pesti Broadway-n jelenleg is fontos operett-szerepeket játszik: Lili bárónő (Clarisse), Bál a Savoyban (Tangolita), A Bajadér (Marietta), Cigányszerelem (Jolán), hamarosan pedig a Viktória Riquettjeként látható.

Pályáján más műfajokban is bemutatkozhatott, hiszen évek óta játssza Jankát a világ egyetlen klezmer-operettjében, a Menyasszonytáncban, de musicalben is látható: Abigél (Kis Mari), illetve a Koldusopera Lucyjeként is színpadra lépett, majd egy másik Brecht-darabban, A kaukázusi krétakör című színművében Gruse szerepében mutatkozott be nagy sikerrel.

A Bársony Rózsi emlékgyűrűvel kitüntetett szubrett a világ számos országában vendégszerepelt, Németországtól Finnországig, Ausztriától Japánig.

 

 
 
Facebook Google+ Youtube Foursquare Twitter
 

Támogatók
04 delmagyar radio88 nka 2023 KIM logo colorszeged magyarturizmus MMA 

Médiatámogatók

  artkalauz  Mako TV